
Foto: Marvel Studios
Sista trailern för The Fantastic Four: First Steps är här
Marvel släpper sista trailern till The Fantastic Four: First Steps - Silver Surfer och Galactus hotar jorden. Premiär 23 juli.
Marvel Studios har släppt den sista trailern för The Fantastic Four: First Steps, och den bjuder på kosmisk kaos.
Den nya trailern klockar in på två och en halv minut, får vi en närmare titt på filmens två huvudskurkar: Silver Surfer (spelad av Julia Garner) och Galactus (spelad av Ralph Ineson). Det blir snabbt tydlig vad som står på spel: jorden hotas av total förintelse.
Trailern visar hur The Fantastic Four följer Silver Surfer rakt ut i rymden i ett försök att stoppa den kommande katastrofen. Samtidigt får vi glimtar av något mer känsloladdat, nämligen superhjältarnas starka familjeband, förstärkt av att Reed och Sue nu blivit föräldrar.
The Fantastic Four: First Steps har biopremiär den 23 juli, och det ser ut att bli ett måste för både Marvel-nördar och nya fans.
Se trailern nedan!


